Szukaj
Close this search box.

+48 601 312 152

dunkambiuro@gmail.com

PARAPETY KAMIENNE

Dobrze wykonane parapety kamienne służą nam przez wiele lat, są znakiem dobrego smaku oraz sposobu na nadanie wnętrzom i elewacjom szykownego wyglądu. Nasze parapety zewnętrzne i wewnętrzne tworzymy najczęściej z granitu lub marmuru. Są to wyjątkowo trwałe i solidne materiały wykonane w całości z ekologicznych, naturalnych surowców – bez dodatku sztucznych substancji.

Wpływa to na wysoką wytrzymałość i niezawodną jakość parapetów. Każdy z nich jest budowany z precyzją i oddaniem, co wpływa na ich estetyczny wygląd i solidność. Parapety kamienne – zarówno parapety marmurowe, jak i parapety granitowe, są dostępne w wielu różnych deseniach i wariantach kolorystycznych. Dzięki temu, znajdą zastosowanie w każdym domu, bez względu na stylistykę budynku i wystrój wnętrz. Parapety kamienne zarówno z kamienia naturalnego jak i konglomeratu to dobry wybór w stosunku do innych materiałów.

PARAPETY WEWNĘTRZNE I ZEWNĘTRZNE – JAKI MATERIAŁ WYBRAĆ?

Parapety wewnętrzne i zewnętrzne spełniają nieco inne funkcje, dlatego do wyboru materiału budulcowego każdego z nich należy podejść indywidualnie.Parapety zewnętrzne są stale narażone na czynniki zewnętrzne, takie jak wilgoć i skrajne temperatury. Zazwyczaj wykonujemy je z granitu, ponieważ jest niezwykle wytrzymały i praktycznie nienasiąkliwy – wszystko dzięki niskiej porowatości. Parapety granitowe wyglądają bardzo stylowo i stanowią elegancki element dekoracyjny domu.

Parapety wewnętrzne są mniej narażone na wilgoć, ale za to często znajdują się nad grzejnikiem, dlatego muszą być odporne na wysoką temperaturę. Oprócz wytrzymałego granitu, wykorzystujemy do ich budowy również elegancki marmur. Parapety marmurowe są niezwykle odporne na ciepło i dodają wnętrzu wykwintności. Do budowy parapetów wewnętrznych doskonale sprawdza się także efektowny trawertyn i aglomarmur.

Parapety marmurowe

Marmur to materiał najczęściej wybierany na parapety wewnętrzne.

Parapety granitowe

Granit to materiał, który nadaje się zarówno na parapety wewnętrzne jak i zewnętrzne. Parapety granitowe cechują się mniejszą nasiąkliwością niż parapety marmurowe.

Parapety z konglomeratu

Konglomeraty dostępne na rynku to aglomarmur i kwarcogranit. Parapety z konglomeratu w przeciwieństwie do parapetów z kamienia naturalnego nadają się tylko na parapet wewnętrzny.

Parapety kamienne montujemy w obrębie – Łódź i okolice.